| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | CE |
| Application: | Optical Fiber Communication |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Feature
Data rate up to 2.5Gbps, 3.3V low-voltage operation
Package:TO-46
Internal AGC Circuit
Differential output
Excellent reliability meeting EU RoHS requirements
Application
XG-PON OLT Receiver
Description
The product integrates a high speed Photodiode PIN and TIA with AGC.
| Absolute Maximum Ratings | |
| Storage Temperature | -55~+150ºC |
| APD Reverse Current | 2mA |
| Input Optical Power | 5mW |
| Soldering Temperature | 260/10ºC/s |
| Recommended Operating Conditions | |
| Operating Temperature | 25ºC |
| TIA Operating Voltage | 3.3V |
| APD Operating Voltage | 5.2V |
| Opto - Electrical Characteristic | |
| Optical Wavelength | 900-1650nm |
| Supply Current | 35mA |
| Bandwidth | 1.8GHz |
| Sensitivity | -31.5dBm |
| Output OverLoad | -4dBm |
| Output Loading | 100Ω |
Delivery & Packing



Why Choose Us
Company Profile