| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Return and Exchange Rules |
| Warranty: | One Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Optical | |
| Center Wavelength λ | 808nm |
| Wavelength Tolerance | ±10nm |
| Number of Bars | 6 |
| Output Power | 600W |
| Pulse Width | ≤400ms |
| Duty Cycle | ≤40% |
| Electrical | |
| Operating Current Iop | 110A |
| Threshold Current Ith | 20A |
| Operating Voltage Vop | 12V |
| Power Conversion Efficiency | 50% |
| Thermal | |
| Operating Temperature | 25ºC |
| Storage Temperature | -40~80ºC |
| Wavelength Temperature Coefficient | 0.3nm/ºC |