| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | RoHS, CE |
| Application: | Optical Fiber Communication |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Feature
Long wavelength operation Suitable for long wavelength from 1.25Gbps to 10Gbps applications.3.3V low-voltage operation
Package:TO-46
Differential output
Excellent reliability, meeting EU RoHS requirements
Single power supply +3.3V
Application
10GEthernet
10GEPONONU
SerialDataSystemsupto14.5Gbps
XFP/SFP Modules
| Absolute Maximum Ratings | |
| Storage Temperature | -55~+125ºC |
| Soldering Temperature | 260/10ºC/s |
| Recommended Operating Conditions | |
| Operating Temperature | 25ºC |
| TIA Operating Voltage | 3.3V |
| Opto - Electrical Characteristic | |
| Optical Wavelength | 900-1650nm |
| Supply Current | 27mA |
| Dark Current | 0.1nA |
| Bandwidth | 8.5GHz |
| Sensitivity | -16dBm |
| Responsivity | 0.85A/W |
| Optical OverLoad | +2dBm |
| Output Impedance | 100Ω |
Delivery & Packing

Why Choose Us
Company Profile